• YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE VİZE DANIŞMANLIĞI
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51

GÜNEY AFRİKA

Güney Afrika’da Eğitim

Resmi dili İngilizce olan ülkede, pek çok farklı kabile dili de kullanılmaktadır. En büyük ve gelişmiş iki şehri Cape Town ve Johannesburg, dil eğitimi için en çok tercih edilen merkezlerdir. Güney Afrika’da yaşam standartları oldukça yüksek ancak geçim kolay ve ucuzdur.

Güney Afrika’ da eğitim alanında büyük yatırımlar yapılmakta ve her sene eğitim için bir çok ülkeden ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Güney Afrika`da dil okullarının kalitesi, fiyatları ve sundukları olanaklar oldukça fazladır.

Son zamanlarda çok sayıda küçük ve orta büyüklükte okullar Genel İngilizce, İş İngilizcesi, İngilizce ve Aktiviteler eğitim olanakları sunmaktadır. Dünyada ilk kalp nakli Güney Afrika Cumhuriyetinde gerçekleşmiştir. Günümüz Güney Afrika’sında dünya standartlarında eğitim veren yüzlerce devlet, özel ve vakıf üniversitesi bulunmaktadır.

Güney Afrika, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 30 güne kadar vizesiz kalma hakkı tanıyor. 1-3 ay arası eğitim görecek olanlar turist vizesi ile giriş yapabilirken, daha uzun kalacak olanların öğrenci vizesi ile başvuru yapmaları gerekiyor.

Homestay koneklama dışında yurtlar da oldukça yaygındır. Okul maliyetleri yanında konaklama ücretleri de diğer İngilizce konuşulan ülkelerle karşılaştığında uygundur. Yaşam giderlerinin de oldukça düşük olacağı Güney Afrika, daha ekonomik bir İngilizce eğitim programı almak isteyen öğrencilere önerilebilir. 3 aya kadar süren programlar için turist vizesi ile eğitim alınırken 3 aydan daha uzun süreli programlarda Ankara’da bulunan Güney Afrika Büyükelçiliğine başvurmak gerekir.