• YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE VİZE DANIŞMANLIĞI
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51

TETOVA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

TETOVA DEVLET ÜNİVERSİTESİ

Tetova devlet  üniversitesi, Kalkandelen üniversitesi olarakta bilinir ve   eğitim dili  Arnavutça’ dır. Üniversitede Tıp dahil bütün bölümler mevcuttur. Ülkemizde  ve  Avrupa da geçerli diplomaya sahip tam donanımlı bir üniversitedir.

Universiteti Shtetëror i Tetovës - Tetova Üniversitesi , mesleki ve bilimsel araştırmalar  alanında Bologna reformlarını yakından takip ediyor  ve reformların uygulanması için yoğun çalışmalar, düzenlemeler yapıyor. Bu araştırmalar, uyumluluk çalışmaları, Erasmus projeleri, Tempus vb programlar,  ikili  projeler,işbirliği  aracılığıyla yürütülmektedir. Tetova-Kalkandelen üniversitesinde eğitim programları-müfredatı,  Avrupa eğitim standartları ve akademik kalite bakımından her geçen gün daha da iyileştirilmekte ve AB ye uyumlu hale getirilmektedir.

Bologna Deklarasyonu’ nu kabul ile birlikte Tetova Devlet üniversitesi ( SUT), Bologna modeli şemasını, eğitim standartlarını yükseltme, kavram ve uygulama aşamasında yeni bir döneme girmiştir  3+2+3 veya  4+1+3 (Lisans+master+Doktora). Yapılan bütün çalışmalar,  araştırmalar, eğitim sistemi uyumluluğu,  yeni Avrupa eğitim sisteminin uygulanması neticesinde Tetova devlet üniversitesi ( SUT),  yakında Avrupa üniversitelerinin ve eğitim sisteminin ayrılmaz bir parçası olmayı hedefliyor, öğrencilerine kaliteli bir mesleki eğitim alma,  AB geçerli diploma imkanı sunmaktadır.

Tetova Devlet Üniversitesi Türkiye de Sakarya Üniversitesi,  Kocaeli Üniversitesi,   Bursa-Uludağ Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi,  İstanbul Ticaret Üniversitesi Pamukkale üniversitesi ile  işbirliği olan ve AB de birçok saygın üniversite ile karşılıklı işbirliği olan, Makedonya da ve Ab ülkelerinde  saygın bir devlet  üniversitesidir.

Üniversite Resmi web sayfası : http://unite.edu.mk/

Türkiye ziyaretleri : http://unite.edu.mk/lajme/3356.html

Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu nun  SUT ziyareti:   http://unite.edu.mk/lajme/index.3.html

İlgili haberler : http://www.tumhaber.com.tr/HaberOku.php?haber_id=63918

FAKÜLTELER

Tıp Genel

Eczacılık

Diş Hekimliği

Hemşirelik

Fizyoterapi

İktisat Fakültesi

Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

İşletme ve Kamu Yönetimi

Gıda Teknolojisi ve Beslenme Fakültesi

Mimarlık

İnşaat  Mühendislik

Mekatronik

Filoloji Fakültesi

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Makedon dili ve edebiyatı

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Alman Dili ve Edebiyatı

Fransız Dili ve Edebiyatı

Beden Eğitimi Fakültesi

Felsefe  ( Psikoloji ) Fakültesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

Hukuk  Fakültesi