• YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE VİZE DANIŞMANLIĞI
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51

AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

AVRUPA ÜNİVERSİTESİ (EUROPEAN UNIVERSITY)

Avrupa Üniversitesi, 2001 Yılında Makedonya da Eğitim hayatına başladı.Makedonya Akreditasyon Kurulu tarafından 01-06-2005 tarihinde akreditasyonu kabul edildi.Makedonya Avrupa Üniversitesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ile başladığı eğitim hizmetine şu anda 7 Fakülte ile devam etmektedir.

Makedonya Avrupa ÜniversitesiMakedonyada egitim veren üniversiteler arasında eğitimde kalite ve rekabetçi ortam yaratılması hususunda kendini sürekli yeniledi ve geliştirdi. Bunun sonucu olarak Avrupa Üniversitesi (EURM), yüksek öğretimde  ve uluslararası işletme eğitiminde güvenilirlik, kalite ve ortak müfredat geliştirme, dünya genelinde akredite ve geçerli olma konularında çalışmalar yapan ve dünyanın önde gelen akreditasyon ve denetleme kurumlarından olan IACBE üyesi oldu.IACBE hakkında detaylı bilgi için bakabilirsiniz www.iacbe.org

Avrupa Üniversitesi (eurm), Makedonyada egitim veren özel üniversiteler arasında IACBE tarafından akredite edilmiş ilk üniversitedir. Türkiye Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmaktadır.

Avrupa üniversitesi eğitim sistemi Avrupa eğitim standartlarına uyumlu 3+2 dir. İlk 3 yıl lisans eğitimi ve devamında +2 yıl yükseklisans eğitimi. Makedonya Avrupa Üniversitesi Eğitim dili İngilizce.

Makedonya Avrupa Üniversitesi eğitim ücretleri; Diş Hekimliği Fakültesi yıllık eğitim ücreti 4000 €,
diğer bütün bölümler yıllık eğitim ücreti ise 2500 €. İlk yıl dil eğitim ücreti 1000 €.

Avrupa Üniversitesi FAKÜLTELER

İktisat Fakültesi

Bilişim Fakültesi

Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Dedektiflik ve Kriminoloji Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Siyasal Bilgiler Fakültesi