• YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
HER DİLDE ÇEVİRİ

ULUSLARARASI STRUGA ÜNİVERSİTESİ

ULUSLARARASI STRUGA ÜNİVERSİTESİ


makedonyada türkçe eğitim,struga üniversitesi,makedonya struga üniversitesi,makedonyada okumakStruga da yaşam,barınma,struga da eğitimStruga şehri,Ohri gölü,makedonya da yaşam,

Yükseköğrenim hayatına Euro College-Struga olarak başlamıştır. Global dünya eğitim sistemini yakından takip ederek, bu doğrultuda kaliteli eğitim sunmak edindiği temel amaçtır.Kuruluşunda yerli ve yabancı kurumların desteği ile de bu amacını yakalamış, bilimsel araştırmaları destekleyen, bilime katkı sağlayan bir eğitim kurumu olmayı başarmıştır.Makedonca,Arnavutça,İngilizce ve Türkçe eğitim olmak üzere dört dilde eğitim vermektedir.

Uluslararası Struga Üniversitesi kuruluşunda bir çok yabancı kurum katkı sağlamıştır.  Bu kuruluşlar; Kensington College of Business, Hy Grade müşavirlik, Europen Business Competence Licence (EBCL), British Business Group, 
American Heritage University ve London City College.


USÜ, aynı zamanda Kensington College of Business in Makedonya şubesidir.

Uluslararası Struga Üniversitesi 2013 yılı iiçerisinde,Ordu Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi ile Mevlana Değişim Programıçerçevesinde öğrencive öğretim görevlisi değişimi anlaşması, Aydın-Adnan Menderes Üniversitesi ile ikili işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaya göre Adnan Menderes Üniversitesi ile Uluslararası Struga Üniversitesi, ortak akademik programlar geliştirebilecek, öğrenci ve akademisyen değişimi yapabilecekler.

Uluslararası Struga ÜniversitesiMakedonya Cumhuriyeti eğitim ve bilime katkılarına devam ediyor. 2014 eğitim yılı içerisindeInternational University of Struga, Türkiye de bulunan Çankırı-Karatekin Üniversitesi, Konya-Selçuk Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi ile akademik işbirliği anlaşması imzaladı.

Uluslararası Struga Üniversitesi-International University of Struga; 2007-2008 eğitim dönemine üç bölümle başlayan Euro College, 2008 yılında Makedonya Eğitim Bakanlığı onayıyla iki bölüm daha açtı ve ismini Uluslararası Struga Üniversitesiolarak değiştirdi.

İnternational University of Struga-Uluslararası Struga Üniversitesi, bugün beş fakülte  iki enstitü ile Makedonya ve diğer bölge ülkelerinden gelen öğrencilere çağdaş eğitim imkanı sunmakta, Avrupa standartlarına uygun eğitim veren bir uluslararası üniversite olarak yoluna devam etmektedir.

Struga ÜniversitesiMakedonya, Arnavutluk, Kosova, Avrupa, ABD ve Türkiye den güçlü akademik isimlerle eğitim programlarını geliştirmektedir.

Struga Üniversitesi,turizm merkezi olan Ohri Gölü kıyısında olması sebebiylede ayrıca tercih sebebidir. Struga Üniversitesiismini, Ohri gölü kıyısında olan Struga şehrinden almakta ve Gostivar da da kampüsleri bulunmaktadır.

Gostivar şehriMakedonya nın kuzeybatısında Kosova ya yakındır. Üsküp,Kalkandelen,Ohri ve Debre şehirleri arasında, merkezi bir konumda yer almakta. Makedonya genelinde Türk nüfusun en yoğun olduğu bir şehirdir Gostivar. Ege Denizine dökülen Vardar Nehri nin kaynağı olan Şar Dağları Gostivar sınırları içinde yer almaktadır.
Doğal güzelliklerin bulunduğu, kayak ve spor merkezlerinin bulunduğu turistik Mavrova Milli Parkı da Gostivar dadır.

Uluslararası Struga Üniversitesinde Türkçe eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, Struga veya Gostivar da bulunan kampüslerde bu eğitimi alabilmektedir.

Uluslararası Struga Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimiz üniversitemizde, İngilizce, Arnavutça, Türkçe veya Makedonca eğitim alabilme imkanına sahiptir. Makedonya genelinde bu kadar çok dilli eğtim seçeneği sunan tek uluslararası  üniversitedir. Yıllık eğitim ücreti 2400 €.

Makedonyada Türkçe eğitim almak isteyen öğrencilerimiz, hazırlık sınıfına başlamadan tercih ettikleri bölümde Struga Üniversitesi Türkçe eğitim için bize başvurabilirler .

Struga Üniversitesi FAKÜLTELER

İKTİSADİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Ekonomi ve Biznis
Pazarlama Yöneticiliği

HUKUK  FAKÜLTESİ
Hukuk Bölümü
Dedektiflik Kriminoloji

SİYASİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Uluslararası ilişkiler ve  Politika Bilimleri 
Diplomasi ve Uluslararası İlişkiler

BİLİŞİM VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLER FAKÜLTESİ
Bilgisayar  Mühendisliği

MİMARLIK FAKÜLTESİ -  (2014-2015 açılıyor)
Elektro Mekanik fakültesi (2014-2015  açılıyor)

Uluslararası Struga Üniversitesi,2010 yılında Trakya Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzalamış, 10.06.2013 tarihinde Ordu Üniversitesi ile MEVLANA Değişim programı çerçevesinde protokol imzalamıştır. BAKINIZ...

Mevlana Değişim Programı Nedir, Kimler Katılabilir... Detaylı Bilgi İçin BAKINIZ...

Uluslararası Struga üniversitemizde eğitim almak isteyen öğrencilerimize, üniversitemiz pek çok imkan sunmaktadır. Eğitim Türkçe olduğu için ilk yıl hazırlık eğitimi yok.

Makedonya nın en güzel ve Turistik şehiri olan Struga da, Üniversitemizde eğitim alacak olan öğrencilerimize üniversitemiz inanılmayacak fırsatlar sunmakta.

Öğrencilerimiz isterlerse eğitimleri boyuunca İngilizce dil eğitimi alabilirler, bunun için ayrıca ödenecek bir ücret yok, İngilizce dil eğitimi öğrencilerimize BEDAVA...

Öğrencilerimiz isterse eğitimleri boyunca Makedonca dil eğitimi alabilir.bu eğitim de BEDAVA...

Uluslararası Struga Üniversitemizde eğitim alan öğrencilerimizin barınma sorunu yok.Üniversitemizin sunduğu barınma (yurt)BEDAVA...

International University of Struga da eğitim alan öğrencilerimiz, yaz tatillerini ABD de geçirerek çalışma ve staj imkanına sahip olabilirler.

Uluslararası Struga Üniversitemizde eğitim alacak olan bütün öğrencilerimiz,yıllık 2400 € olan eğitim ve barınma ücretini  12 eşit taksitte ödeyebilirsiniz...

Üniversitemizin öğrencilerimize sunduğun  daha pek çok avantajlar var elbette.

Sizde Uluslararası Struga Üniversitesinde  Türkçe eğitim almak istiyorsanız, öğrencilerimize sunduğumuz bu avantajlar hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

T.C VATANDAŞI OLAN OĞRENCİLERE KONAKLAMA BEDAVA!!!

StrugaMakedonya Cumhuriyeti'nin güney-batısında bulunmaktadır. Ohri Gölü'nün kıyısı olan turistik bir kenttir, bundan dolayıStruga da çok sayıda otel ve motel bulunmakta. Bunlardan bazılarıyla Uluslararsı Struga Üniversitenin sözleşmesi vardır ve sezon dışında üniversitenin yurt görevini görüyorlar yani 15 eylülden- 15 haziran a kadar Uluslararası Struga Üniversitenin yurtları sayılmaktalar.

T.C vatandaşı olan öğrencilerimiz bu otellerde eğitim sureleri boyunca ücretsiz konaklama imkanına sahiptirler.Konaklama yerlerinde fatura (su,elektrik,ısınma,internet) giderleri için ortalama 35-40 € öğrenci tarafından ödenmekte

Yurt görevini gören otel ve motelerimizde öğrencilere modern imkanlar ve hizmetler sunulmakta: Sınırsız internet, 24 saat sıcak su, kablolu TV (Türkiye kanalları: ATV, SHOW TV, STAR, KANAL D, STV, KANAL 7 vs), çift yataklı odalar ve odalarda banyo bulunmaktadır.Bütün bu imkanlardan T.C. vatandaşı olan öğrenciler ücretsiz yararlanabilirler. Anlaşmalı olduğumuz bu yerlerin üniversitemize uzaklığı yürüyüş mesafesindedir ve servislerimizde mevcuttur...

Yurt görevini gören oteller hakkında daha detayli bilgi aşağıdaki web sayfalarında bulabilirsiniz:
OTEL ARTİ
OTEL APOLONİA
ART  KAFE APARTMANLARI
OTEL  ARUBA ARTİ