• YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE VİZE DANIŞMANLIĞI
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51

GENEL BİLGİLER

NEDEN BULGARİSTAN?
Türkiye'de istenen eğitimi almak için üniversite sınavını kazanarak istenen bölüme yerleştirilmek gün geçtikçe imkansız bir hal almaktadır. Bu nedenle Türkiye'ye oldukça yakın bir ülke olan Bulgaristan'daki üniversitelere olan ilgi son yıllarda artmıştır. YÖK tarafından bu üniversitelerin tanınması bu ilginin en büyük nedenlerindendir. 

                Bulgaristan'ın 2007 yılında Avrupa Birliğine kesin olarak katılması ile zaten yüksek olan eğitim kalitesini ve standartlarını daha da artırmış ve Avrupa Birliğine ait bir ülkeden alınacak üniversite diploması da ülkenin puanını tamamen artırmıştır.
                Eğitim imkanlarının bolluğu ve eğitim ücretlerinin uygun olmasının yanında yaşam maliyetlerinin de ekonomik olarak diğer ülkelerden daha ucuz olması da bu ülkeyi tercih nedenidir.
                Avrupa Birliğinin getirmiş olduğu sosyal, kültürel, hukuki ve siyasal düzen ülkede huzurlu ve düzenli bir eğitim imkanı oluşturmuştur.
                ö.S.S sınavına girmeden ve sadece lise diploması ile üniversiteli olabilirsiniz. 

BULGARİSTAN’DA EĞİTİM

Bulgaristan’da eğitim dili İngilizce veya Bulgarca’dır, her öğrenci mutlaka yabancı dil eğitimi almak zorundadır. Hazırlık kursları 9 ay sürmektedir. Bulgaristan'daki üniversitelerdebütün bölümler mevcuttur.  Derslere devam zorunludur. Not sistemi 6 üzerinden olup 2 veya daha düşük not alındığında ders tekrarı zorunludur.