• YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE VİZE DANIŞMANLIĞI
    • 0 505 656 34 51
    • YURTDIŞI SINAVSIZ ÜNİVERSİTE
    • 0 505 656 34 51

LODZ TIP ÜNİVERSİTESİ

1950 yılında kurulan Lodz Tıp Üniversitesi (İngilizce: Medical University of Lodz, Lehçe: Uniwersytet Medyczny w Łodzi), 2002 yılında Polonya Meclisinin aldığı kararla iki tıp okuluyla birleştirilmiştir: Lodz Tıp Akademisi ve Lodz Askeri Tıp Akademisi. Okul, diğer üniversitelerle birlikte; diş hekimliği, tıp doktorluğu, fizik tedavi uzmanlığı ve eczacılık alanlarında 34 binin üzerinde mezun vermiştir.Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’daki en büyük devlet tıp üniversitesi olarak; başta Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık alanlarında eğitim vermektedir.

Üniversitenin Medikal Altyapısı:

6 araştırma enstitüsü

49 bölüm

7 tam teçhizatlı üniversite eğitim hastanesi

22 uluslar arası üniversite ile işbirliği

Rakamlarla Lodz Tıp Üniversitesi

Kuruluş: 1950

Akademik personel sayısı 1.600

Öğrenci sayısı 8501 öğrenci (% 73 Bayan)

Yaklaşık Yabancı öğrenci sayısı 321

Üniversite insan odaklı hareket ederek, mesleki eğitim kavramını her zaman geliştirmeyi hedeflemektedir. Şu anda 8000 üzerinde Polonyalı öğrenci çeşitli fakültelerde tıp ile ilgili alanlarda eğitim almaktadır. İngilizce Tıp öğretim ise 2003/2004 yılında başlatılmıştır. Çeşitli ülkelerden gelen yabancı öğrenciler halen 300′den fazla tıp ve diş hekimliği bölümlerine devam etmektedirler. İngilizce Tıp Bölümü global düşünmeyi teşvik etmek ve öğrenciler arasındaki işbirliğini sonucu benzersiz bir çok kültürlü eğitim sunmaktadır.

Okulun öğretim kalitesi resmi sıralamalara göre Lehçe Eğitim veren üniversiteler arasında en yüksektedir. Okul öğrencileri Polonya Bilimler Akademisi ya da “Medical Laurels” nin En İyi Öğrenci ödüllerini almışlardır.

Bilim ve Araştırma

Lodz Tıp Üniversitesi Polonya’nın önde gelen tıbbi araştırma merkezlerinden biridir. Okul yabancı akademik merkezler ve araştırma merkezleri gibi uluslararası bilimsel işbirliği faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Nijmegen Katolik Üniversitesi, Hollanda

Duke Üniversitesi Tıp Merkezi, Durham, North Carolina

Toronto Humboldt Universitat, Berlin, Almanya

Friedrich-Alexander Universitat, Erlangen

London King’s College

Universite degli Studi di Milano

Howard Tıp Merkezi, ABD Hughes

Bielefeld Üniversitesi, Almanya

Universite Claude Bernard, Lyon, Fransa

Kuopio Üniversitesi, Finlandiya

Friedrich-Alexander Universitat Erlangen, Almanya

Klinik Etkinlik

1600 yatak kapasiteli hastanesiyle Lodz bölgesindeki insanların sağlık ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Öğrencilerin Akademik Faaliyetleri

Lodz Tıp Üniversitesi öğrencileri ERASMUS’a katılabilmektedir. Son birkaç yıl içinde gelen 25 öğrenci ve bu değişim programı çerçevesinde giden öğrenci sayısı 100’ün üzerindedir. Öğrencilerin araştırma çalışmaları, bilimsel konferanslara iştirakleri ve Bilimsel Öğrenci Grupları faaliyetleri sayesinde aktif olarak ilgili alanlardaki güncel konulara dahil olmaktadırlar.